Chcete poradit?Pište sem

Datum: 18.04.2012

Vložil: Jana Ulmanová

Titulek: nehty

Dobrý večer,už více než 10 let se mi deformují palce na rukou,nejdříve jeden po čase i druhý.Začalo to po porodu a je to čím dál horší.Na jedné ruce mám nehet i s lůžkem prohnutý dovnitř a bývá to i bolestivé,hlavně po umytí nádobí nebo po styku s vodou,na druhém palci zase vznikla podélná prasklina takže zase o ledasco zadrhnu a také to bolí.Byla jsem na vyšetření krve u obvodního lékaře,ale nic se nenašlo.Samozřejmě jsem zkoušela brát nejen doplňkové tablety,ale i laky a krémy co mi v lékárnách doporučili,také jsem jezdila na ošetřování laser,jenže je to stále horší.Neví už kam se jít poradit.Byla bych ráda za radu,ještě bych chtěla napsat že nikdo z mojí rodiny nic podobného nemá,také musím napsat že celková moje pokožka je velmi suchá a musím se každý večer mazat,přesto se mi na některých místech těla dělají šupiny a nejhorší je to v zimě.Děkuji s pozdravem Ulmanová





Zpět na diskuzi




https://www.salony-krasy.cz/forum/nehtova-studia/251/

Milé dámy, dívky, ženy – jsem chemik a nemám zájem Vám říkat co máte dělat a kam máte chodit. Manželka a dcera u těch ťamanů byly, obě skučely už druhý den i když nehty byly pěkné. Vím co dokáže chemie, tak jsem se tam šel podívat hned ráno cestou do práce, Nebudu se rozepisovat-bezpečně jsem poznal výrazný odér materiálu který si ty slečny připravovaly. Myslím si že chlornan sodný jako vysoce agresivní zejména v technické podobě skutečně nepatří do kosmetickým materiálům a akryl který jsem svým holkám pomáhal odpilníkovat jsem si hodil na analýzu – obsahoval všechna možná rezidua včetně lápisu. Dodavatele jejich materiálů raději znát nechci – jen to považuji za velký hazard a riziko. Při manipulaci s tímto materiálem je povinná rouška nebo filtr, je agresivní a leptá cokoliv.