Druhy technik

P. Shine


To je tvz. péče o přírodní nehty. Spokojené s touto péčí jsou převážně ženy, které nemají rády extravaganci a dávají přednost přírodním záležitostem. P. Shine není vhodný pro nehty tenké nebo zničené. Musí se totiž pravidelně do 14 dnů doplňovat. Provádí se zaleštěním včelího vosku do přírodního nehtu. Současně se také prokrví nehtová ploténka a zabezpečí tak její zdravý růst. Nehty po aplikaci mají vysoký lesk a vypadají skvěle. Doba ošetření nehtů touto metodou je přibližně 30 minut a doporučená další návštěva je za 2-3 týdny.
Gelové vypadají přirozeněji než akrylové.


Akrylové (pryskyřicové) nehty

Výhodou akrylových nehtů je, že rychle tvrzené nehty jsou pevnější. Naopak nevýhoda je, že během práce budete cítit nepříjemný silný zápach a jsou možné i alergické reakce. V dnešní době jsou ale materiály čím dál šetrnější k našemu zdraví a již existují i akryly bez zápachu a bezprašnou technologií. Akryl se nehodí pro slabé a měkké nehty. Úprava trvá přibližně hodinu. Dobré je objednat se za 3-4 týdny.

 
Gelové nehty

 
Oproti akrylovým jsou pružnější, také tenčí a pro váš vlastní nehet částečně prodyšné. Vzhled gelových nehtů je přirozenější než u akrylu. Současné gelové systémy na modelování nehtů jsou vyrobené bez kyselinových materiálů a to dává možnost dlouhodobého nošení bez neblahého vlivu na zdraví. Častost doplnění je velmi individuální, záleží na rychlosti růstu nehtu. Většinou je to zhruba kolem jednoho měsíce.

 


Nejoblíbenější vzory

 
Největší zájem je stále o francouzskou manikúru a květiny. Mohou se zdobit podle ročních období. I podle události, jako jsou plesy, večírky, svatby. Velice zajímavou novinkou je tzv. 3D efekt, kdy např. kytičky v naneseném gelu jakoby „plují". I do zdobení nehtů se promítají aktuální trendy, ale je důležité, aby vám zvolený styl slušel a typově seděl k vaší osobnosti. Zdobení nehtů je třeba přizpůsobit i povolání. Ale především je důležité, abyste se cítily sami sebou a neměly pochybnosti, zda vám to sluší či nikoliv.

Jsou ale i chvíle, kdy není dobré podstupovat modeláž nehtů...

    * Trpíte-li plísní nebo kandididou.
    * Léčíte-li se antibiotiky a chemoterapiemi.
    * Těsně po provedení neodborné manikúry, během které byla poškozena kutikula.
 

Plíseň

 Jak poznáme nehtovou plíseň na rukou? Jde vždy o světle žluté, až žluté, či světle zelené až zelené místo na nehtu, spíše mezi nehtem a hmotou. Na přírodních nehteh se plíseň běžně neobjevuje, protože nehtové destičky vysychají a nečistoty z nich odstraníme při mytí rukou. Při jakémkoli podezření na nehtovou plíseň navštivte svou nehtovou designerku či designera, která/který by si měl s nehtovou plísní poradit. Především odstraní modelovací hmotu a nechá nehet vyschnout. Teprve po úplném zmizení nehtové plísně může opět nanést modelovací hmotu.Před modeláží je lepší nenamáčet nehty!!!!!

https://www.salony-krasy.cz/forum/nehtova-studia/251/

Milé dámy, dívky, ženy – jsem chemik a nemám zájem Vám říkat co máte dělat a kam máte chodit. Manželka a dcera u těch ťamanů byly, obě skučely už druhý den i když nehty byly pěkné. Vím co dokáže chemie, tak jsem se tam šel podívat hned ráno cestou do práce, Nebudu se rozepisovat-bezpečně jsem poznal výrazný odér materiálu který si ty slečny připravovaly. Myslím si že chlornan sodný jako vysoce agresivní zejména v technické podobě skutečně nepatří do kosmetickým materiálům a akryl který jsem svým holkám pomáhal odpilníkovat jsem si hodil na analýzu – obsahoval všechna možná rezidua včetně lápisu. Dodavatele jejich materiálů raději znát nechci – jen to považuji za velký hazard a riziko. Při manipulaci s tímto materiálem je povinná rouška nebo filtr, je agresivní a leptá cokoliv.