16.03.2010 21:06

Galerie je již plná-další fotky vkládám na 

vero-nica.rajce.idnes.cz/Nehty

DOPORUČUJI SI PŘEČÍST-JE TO PŘELOŽENÝ ČLÁNEK Z ANGLIČTINY-translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fartofnailz.blogspot.com%2F2011%2F10%2Fmma-is-not-for-nails.html

 

                                                                            Asijská studia

V asijských studiích,používají nejlevnější jedovaté materiály, které vůbec nejsou pro své agresivní složení dovolené k aplikaci na nehet, ale výhradně k technickému použití, pro své leptavé účinky. Odbrušovat žlutý, neuvěřitelně zapáchající akryl z vietnamských studií je opravdový "zážitek"... a pro klientku mnohdy bolestivá a nepříjemná záležitost - viz DENTAKRYL* - průmyslová pryskyřice).

Dentakryl - metakrylátová licí pryskyřice pro technické použití. Jedná se o plastickou hmotu (plast), dvousložkové lepidlo, které se užívá např. pro výrobu zubních náhrad (či jiných protéz), v elektrotechnice pro lepení součástek (dobrý elektrický izolant), při výrobě bižuterie, jako materiál pro výrobu držadel nástrojů. V domácnosti též jako tmel či speciální pojidlo vhodné pro všechny kutily a modeláře. Dentakryl se rovněž může použít jako nouzové ztužovadlo, při výrobě napalmu.cena cca200,- za balení 100+100g..

V asijských studiích se používá na modeláž nehtů toxický materiál zakázaný nejen v EU, ale i v USA kde nejsou normy tak tvrdé. Pracují s materiály které obsahují methylmetacrylát /dále jen MMA / ty obsahují sloučeniny s epoxidovým obsahem, monomery této sloučeniny jsou tak malé, že snadno pronikají do těla. Leptavost materiálu hrubě narušuje nehtovou ploténku a to v kombinaci s tvrdostí a nepružností materiálu snadno způsobí odloučení nehtu od lůžka, pak dochází k zánětlivým a velmi bolestivým onemocněním. Při styku s pokožkou může senzibilizovat kůži a vyvolat alergickou reakci, dráždí sliznice a oči. Při vdechování toxických par dochází k otoku plic a způsobuje hromadění vody v plicích, má nepříznivý vliv na náš nervový systém, dlouhodobá intoxikace způsobuje třes končetin, ztrátu paměti a demenci. Tento materiál jistě ocení ve stavebnictví na spojování betonových prefabrikátů, při stavbě lodí, na lepení dlaždic, pro lidské tělo má ale zničujíc

í účinky.
Teď už je vám jasné proč se pracovnice v asijských studiích chrání rouškou? Možná ani neví, že ta je chrání jen před prachem, toxické výparyry pronikají i textilií. Jak chrání vás? Ještě se vám líbí cena? Malé srovnání - pořizovací náklady této pryskyřice jsou desetinou toho za co kupuje profesionál materiál, který je ve shodě se zdravím a se zákonem. Základní účinnou složkou profesionálních materiálů je EMA /ethylmetacrylát/ a o tom jednom písmenku jsem vám chtěla napsat. Kdo se chce dobrat pravdy jistě mu poslouží k ověření mých slov Wikipedia a Google. Ti co nevěří mohou shlédnout obrázky a video, já věřím že i u nás to budou umět kontrolní orgány odhalit.

 

 

 

—————

Zpět

https://www.salony-krasy.cz/forum/nehtova-studia/251/

Milé dámy, dívky, ženy – jsem chemik a nemám zájem Vám říkat co máte dělat a kam máte chodit. Manželka a dcera u těch ťamanů byly, obě skučely už druhý den i když nehty byly pěkné. Vím co dokáže chemie, tak jsem se tam šel podívat hned ráno cestou do práce, Nebudu se rozepisovat-bezpečně jsem poznal výrazný odér materiálu který si ty slečny připravovaly. Myslím si že chlornan sodný jako vysoce agresivní zejména v technické podobě skutečně nepatří do kosmetickým materiálům a akryl který jsem svým holkám pomáhal odpilníkovat jsem si hodil na analýzu – obsahoval všechna možná rezidua včetně lápisu. Dodavatele jejich materiálů raději znát nechci – jen to považuji za velký hazard a riziko. Při manipulaci s tímto materiálem je povinná rouška nebo filtr, je agresivní a leptá cokoliv.