Máte stále ulámané a roztřepené nehty?

05.09.2009 19:32

Než začnete zachraňovat nehty, pořádně je vyčistěte. Zapomeňte na agresivní drhnutí kartáčem nebo kovový pilník. Pomáhejte nehtům jemně a pravidelně. Zkusit můžete mandlový cukr, který vyčistí povrch nehtu, leštičku nebo oleje v pěsticích tužkách. Vyživují roztřepenou kůži a zlepšují pružnost nehtů.

NIKDY nestříháme kůžičku kolem nehtů, ta pak tvrdne a tvoří se na ní ošklivé bolestivé záděry. Kůžičku stačí zjemnit k tomu určeným přípravkem a speciální špachtlí zatlačit po okraj nehtového lůžka.

Okolí nehtu

Nepodceňujte výživu nenápadné kůžičky kolem nehtů. Jemně ji masírujte balzámy, kterými podpoříte růst kvalitních nehtů. Chce to ale trpělivost, efekt se projeví až po čase. Vydatnou regenerační emulzi vmasírujte i do okolí nehtů. Zjemní ruce, zabrání záděrkám. Vitaminy E, C a B5 v jemném gelu vtírejte do kůžičky okolo nehtu. K šetrnému odstranění přerostlé kůžičky okolo nehtů použijte peelingový zahřívací krém. Masírujte a pak nechte chvilku působit. Nakonec začistěte pomerančovým dřívkem.

Výživa a ochrana

Nehty chraňte před mechanickou zátěží a škodlivými vlivy podkladovými laky. Ty zároveň pomáhají ozdravovat nehty. Na trhu je výběr široký: bělicí laky, laky s vápníkem, který nehty zpevní, vitaminové a olejové laky na citlivé a třepící se nehty, nebo laky s částečkami diamantů nebo stříbra.

Nehoda

Nalomený nehet nikdy netrhejte. Můžete ho zachránit. Existuje totiž speciální sada přípravků, která zachrání nehet ve dvou krocích. Nejdříve zbavte nehet laku a nečistot, pak natřete gelovým zpevňovačem poškozené místo, nastříkejte aktivátor a po třech minutách, když vše zaschne, můžete ho vyleštit pilníkem a ihned přelakovat.

Péče o nehty

Tvarování

Na tvarování nehtů jsou nejlepší jemné papírové pilníky. Kovové vyhoďte a skleněné používejte, jen pokud máte tvrdé nehty. S papírovým pilníčkem s brusným prachem zapilujte nehty. Upravujte je vždy jen jedním směrem.

Kde začíná péče

Problém: Nehty vyrůstají z lůžka, které je umístěné pod jemnou kůžičkou na okraji. Na nehtových plotýnkách se pak odráží zdraví nehtů. Nedostatek výživy má na svědomí suché a lámavé nehty.
Řešení: Denně masírujte okraje nehtů vyživujícím balzámem. Po třech měsících vyrostou kvalitní nehty, které ozdobí vaše ruce.

—————

Zpět

https://www.salony-krasy.cz/forum/nehtova-studia/251/

Milé dámy, dívky, ženy – jsem chemik a nemám zájem Vám říkat co máte dělat a kam máte chodit. Manželka a dcera u těch ťamanů byly, obě skučely už druhý den i když nehty byly pěkné. Vím co dokáže chemie, tak jsem se tam šel podívat hned ráno cestou do práce, Nebudu se rozepisovat-bezpečně jsem poznal výrazný odér materiálu který si ty slečny připravovaly. Myslím si že chlornan sodný jako vysoce agresivní zejména v technické podobě skutečně nepatří do kosmetickým materiálům a akryl který jsem svým holkám pomáhal odpilníkovat jsem si hodil na analýzu – obsahoval všechna možná rezidua včetně lápisu. Dodavatele jejich materiálů raději znát nechci – jen to považuji za velký hazard a riziko. Při manipulaci s tímto materiálem je povinná rouška nebo filtr, je agresivní a leptá cokoliv.